nahoru

Z Olomouce přes "Hanácké Benátky"

Marek Novotný20. července 2012 • 06:00
Litovel
Litovel
• foto: 
Profimedia.cz

Výlet do okolí Olomouce je nenáročný, vhodný pro rodiny s dětmi. Nudit se ale po cestě rozhodně nebudete. Za prohlídku stojí dva zámky v Náměšti na Hané – Horní a Dolní. Zajímavé je i Hanácké muzeum v Cholině a určitě vás nadchne i městečko Litovel, zvané díky své poloze Hanácké Benátky.

 

Nástupním i cílovým místem tohoto cyklovýletu je Olomouc.

 

Čechových sadů v centru Olomouce vyrazíme po cyklotrase č. 6025 směrem na Neředín a po stejné cyklotrase pokračujeme přes Těšetice a Loučany až do Náměště na Hané.

 

Cykloklub obtížnost 1Délka:
53 km

Převýšení: cca 150 metrů

Doporučené kolo: trekové nebo horské (MTB), vhodné i pro croozery

Za Náměští odbočíme na cyklotrasu č. 6033 a přes Odrlice, Cholinu, Haňovice a Chudobín dojedeme do Sobáčova, kde odbočíme vpravo na cyklotrasu č. 6243. Ta nás dovede až do Litovle. Ale pozor, cyklotrasa městem neprojíždí! Odbočíme tedy rovnou na okraji města vlevo a dojedeme do centra. Je to to správné místo na občerstvení.

 

Z centra Litovle vyrazíme po červené turistické značce (TZ) směrem na Šargoun a naučnou stezku Luhy Litovelského Pomoraví. Tato stezka nás dovede (společně s červenou TZ) až do Horky nad Moravou. Z Horky nás potom zpět do Olomouce dovede cyklostezka č. 51.

 


Zobrazit místo Olomouc na větší mapě 

 

Stáhněte si mapu ve formátu GPX nebo KML.

Marek Novotný


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,830
22,140
29,050
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější