nahoru

Z Karlových Varů na Loket a zpátky

Marek Novotný20. července 2012 • 06:00
Loket
Loket
• foto: 
Profimedia.cz

Startovní a cílové město Karlovy Vary netřeba představovat, cestou si můžeme prohlédnout goticko-románský hrad Loket z poloviny 13. století s vystaveným pozůstatkem meteoritu, který dopadl na zem kolem roku 1400.

 

 

Nástupním i cílovým místem tohoto cyklovýletu je město Karlovy Vary.

 

 

 

Na výlet vyrazíme od karlovarské hlavní pošty k hotelu Thermal, kde si najdeme zelenou turistickou značku (TZ). Ta nás vyvede z města směrem na Doubí. V Doubí opustíme zelenou TZ ve prospěch cyklotrasy č. 204 a po ní dojedeme krásným údolím Ohře a do Lokte.

 

 

 

Cykloklub obtížnost 3Náročnost:
 středně náročná trasa, minimum technicky obtížnějších úseků

Délka: 40 km

Převýšení: cca 900 metrů

Doporučené kolo: horské (MTB), pro croozery nedoporučujeme (prudší stoupání i klesání)

 

Ti z nás, kdo se nechtějí škrábat do kopců CHKO Slavkovský les, se mohou vrátit zpět stejnou trasou, ostatní vyrazí z Lokte po žluté TZ a budou se jí držet až k rozcestí Bosířany, kde odbočí vlevo na zelenou TZ. Po ní pojedou až hájence Bor a na rozcestí u ní odbočí po žluté TZ vpravo a sjedou do osady Cihelny.

 

 

 

Tam zahneme vlevo, minou golfové hřiště a po asfaltce dojedeme až na hráz přehrady Březová a do stejnojmenné obce. V ní odbočíme vpravo a pojedeme po červené TZ až ke křížení s asfaltovou silnicí U Poštovního dvora, tam odbočíme vpravo a po silnici dojedeme do nedalekých Karlových Varů.

 

 
Zobrazit místo Karlovy Vary na větší mapě

 

Stáhněte si mapu ve formátu GPX nebo KML.

Marek Novotný


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,840
22,230
28,930
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější