nahoru

Z Děčína na stolovou horu

Marek Novotný20. července 2012 • 06:00
Děčín
Děčín
• foto: 
Profimedia.cz

Co si vyrazit k unikátní stolové hoře s panoramatickým kruhovým výhledem, na níž je 33 metrů vysoká kamenná rozhledna z 19. století? Najdete ji u Děčína, stejně jako pasáž vedoucí kaňonem Labe u Dolního Žlebu. Mnoho pamětihodností lze nalézt i v samotném Děčíně, ve výchozím a cílovém městě naší cyklotrasy. Nenechte si zde ujít renesanční kamenný most nebo řetězovou lávku přes Ploučnici.


Jak už bylo zmíněno v úvodu, nástupním i cílovým místem tohoto cyklovýletu je Děčín, konkrétně děčínské vlakové nádraží.

 

Vyjedeme směrem k starému centru a na křižovatce odbočíme vpravo do Podmokelské ulice, po necelých dvou kilometrech odbočíme vpravo do Saské ulice, která nás dovede k červené turistické značce (TZ), po ní se dáme doleva směrem na Sněžník.

 

Cykloklub obtížnost 3


Náročnost:
 středně náročná trasa, minimum technicky obtížnějších úseků

Délka:
 41 km

Převýšení: cca 900 metrů

Doporučené kolo: trekové nebo horské (MTB), vhodné i pro croozery (pozor na prudší stoupání i klesání)

 

Červené TZ se budeme držet až do doby, než se k ní připojí cyklotrasa č. 3017, která nás dovede až do obce Sněžník. Tam cyklotrasu opustíme a pojedeme po silnici až k odbočce na Děčínský Sněžník. Jestli máte chvilku času, stojí za návštěvu. Z něj se vrátíme stejnou cestou a pokračujeme vpravo směrem na Zadní Ves, kterou projedeme a po stále stejné silnici míříme na Maxičky.

 

U rozcestí a parkoviště Kristin Hrádek odbočíme vlevo na zelenou TZ, která nás dovede do Maxiček. V nich odbočíme prudce vlevo na žlutou TZ, po níž dojedeme až do Dolního Žlebu na břehu Labe. V Dolním Žlebu odbočíme vpravo a po cyklotrase č. 2 dojedeme zpátky do Děčína.

 


Zobrazit místo Děčín na větší mapě 

 

Stáhněte si mapu ve formátu GPX nebo KML.

Marek Novotný


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,830
22,000
28,920
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější