nahoru

Z Výstaviště na Okoř

Marek Novotný20. července 2012 • 06:00
Pohled na Okoř při hudebním festivalu
Pohled na Okoř při hudebním festivalu
• foto: 
Mohylek @ wikipedia

Během cyklovýletu na Okoř nás čeká dobrodružné překonávání Vltavy přívozem. V Roztokách je pěkný zámek se Středočeskou galerií. Okoř je v dnešní době sice jen zřícenina, nicméně je jedinečná svým umístěním v údolí, pod úrovní okolních vrchů. Při zpáteční cestě je možné se vykoupat na koupališti v Šárce.

 

Start je v Praze 7 před Výstavištěm. Pustíme se směrem do Stromovky ,podél plotu Výstaviště, odbočíme směrem do Troji a za Trojskou lávkou zahneme na cyklostezku po proudu Vltavy až k přívozu Klecánky - Roztoky.

 

Necháme se převézt do Roztok a dojedeme k nádraží, kde se napojíme na modrou turistickou značku směr Únětice.

 

Podél Únětického potoka projedeme přírodní rezervací Tiché údolí a Roztockým hájem a skrze Únětice zamíříme, stále po modré turistické značce, přes Černý Vůl na Statenice. Za Statenicemi modrá značka uhýbá ze silnice na polní cestu. Následujeme ji a přes Velké Přílepy a Noutonice (stále po modré) dojedeme na Okoř.

 

Cykloklub obtížnost 2


Délka: 52 km

Převýšení: cca 700 metrů

Doporučené kolo: trekové nebo horské (MTB), vhodné i pro croozery

Na Okoři vyměníme modrou značku za červenou a vracíme se zpět, směrem ku Praze. Nejprve přes Číčovice do Tuchoměřic, za nimiž nás čeká poslední stoupání na rozcestí svatá Juliána, Tam opustíme červenou značku a po cyklotrase č. 78 se vydáme do Přední Kopaniny. Po stejné cyklostezce pokračujeme přes osadu Na Padesátníku ležící u kladenské dálnice do Nebušic.

 

Na začátku Nebušic opustíme naši cyklotrasu a sjedeme do údolí Šárky k restauraci "Pod Dívčím skokem", kde se napojíme na cyklotrasu A 163. Po té jedeme až k Jenerálce, kde odbočíme na cyklotrasu A 17. Ta nás dovede údolím Dolní Šárky až k Vltavě. Po cyklostezce se vrátíme až do Stromovky a k Výstavišti.

 


Zobrazit místo Na Okoř na větší mapě

 

Stáhněte si mapu ve formátu GPX nebo KML.

 

Marek Novotný


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,450
21,520
28,680
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře