Ženský klub rváčů: Intimní fotky ukazují drsnou zálibu polonahých Berlíňanek | Reflex.cz
reklama
nahoru

Ženský klub rváčů: Intimní fotky ukazují drsnou zálibu polonahých Berlíňanek

Martin Bartkovský3. ledna 2017 • 11:30
Ženský klub rváčů: Intimní fotky ukazují drsnou zálibu polonahých Berlíňanek
foto: Dazed.com/Katarzyna Mazurová

První dvě pravidla klubu rváčů z knihy Fight club od Chucka Palahniuka znějí na slovo stejně – o klubu rváčů se nemluví. Holky z Berlína se rozhodly tahle nařízení porušit a pozvaly mezi sebe polskou fotografku Katarzynu Mazurovou. Ta pořídila unikátní sérii fotografií polonahých žen při drsných soubojích v tajném berlínském klubu.

reklama

Kulturistka se tu pere s držitelkou černého pásu v jiu-jitsu. Dvě začátečnice se jen tak „kočkují“ a na jejich spoře oděných tělech se objevují první šrámy z boje. Na váhové kategorie se tu nehraje. Ve čtvrti Marzahn, která se nachází v bývalém východním Berlíně, bojují ženy od roku 2010. Tajný klub tu tehdy otevřely dvě kamarádky, které si říkají Anna Konda a Red Devil.

Pravidla jsou jednoduchá. Bojuje se ve spodním prádle. Bez bot. Souboje probíhají „jedna na jednu“ a když je někdo vážněji zraněn či se vzdá, boj končí. Klubové seance trvají několik hodin a mezi bitkami se ženy navzájem poznávají. Povídají si a přátelí se. Bojuje se bez nenávisti k druhému, čistě z potřeby vítězit a zažít vzrušení z boje. Inspirace z knihy Fight Club Chucka Palahniuka je tedy více než zjevná.

„Když jsem viděla první souboj, byla jsem v šoku. Nikdy jsem neviděla, aby spolu ženy zápasily takto tvrdě. A moje bezprostřední blízkost zážitek jenom umocnila. Když šok opadl, uvědomila jsem si, jak je to skvělé. Je to krásný rozpor v tom, jak chápeme moderní ženu. Ráda objevuji nové světy a tento konkrétní je opravdu fascinující,“ říká o svém zážitku fotografka Katarzyna Mazurová.

Podívejte se do galerie, kde najdete 35 unikátních fotografií ženského fight clubu z Berlína.

Diskuse ke článku

 

reklama
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře
reklama