Ta pláž je skutečně růžová. Je to přelud? Ne, jen zajímavý přírodní jev | Reflex.cz
reklama
nahoru

Ta pláž je skutečně růžová. Je to přelud? Ne, jen zajímavý přírodní jev

vib23. září 2016 • 12:35
Ta pláž je skutečně růžová. Je to přelud? Ne, jen zajímavý přírodní jev
foto: instagram.com

Cestovní kanceláře a hotely často lákají návštěvníky v exotických destinacích na bílý písek na plážích. Na několika místech světě ale najde i pláže s růžovým pískem. Za nejkrásnější z nich je považována pětikilometrová Pink Sand Beach na Harbour Island na Bahamách, která je 50 až 100 metrů široká.

reklama

Pohled na růžovou pláž je velmi zvláštní, ale vysvětlení samozřejmě najdeme v přírodě

Růžová barva písku pochází z mikroskopických organismů foraminifera (česky dírkonožci, což jsou jednobuněční mořští prvoci) a výsledná barva je směsicí korálů, mušlí a uhličitanu vápenatého. Zní to poněkud odborně, ale turisté, kteří navštívili růžovou pláž na Bahamách, říkají, že je to jedno z nejkrásnějších míst, které lze na světě vidět. 

Také při šnorchlování vytváří růžový písek zajímavé barvy. Další atrakcí je u pláže hotel, který se svoji manželkou Sharon založil v 60. letech americký herec Brett King, který hrál kromě jiného v několika westernech.

Pokud by se vám nechtělo za touto skvělou pláží až na Bahamy (je to i dost drahé), tak růžový písek najdete i na několika evropských plážích. Nejznámější jsou Elafonisi na řecké Krétě či Spaggia Rosa v Budelli na italské Sardinii. 

Na Tenerife na Kanárských ostrovech jsou pak pro změnu pláže s černým lávovým pískem.

vib


Klíčová slova: přírodaplážDiskuse ke článku

 

reklama
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře
reklama