Fotogalerie

V Asii si s Hitlerem a nacistickými symboly hlavu nelámou. Zboží jako zboží

4. února 201617:01
V Asii si s Hitlerem a nacistickými symboly hlavu nelámou. Zboží jako zboží
foto: flickr.com

I mnoho českých turistů šokovalo, že se v Thajsku běžně prodávají trička s podobiznou nacistické zrůdy Adolfa Hitlera. Vedle triček s transformery nebo komiksovými hrdiny visí třeba oblečení, které führera kombinuje s klaunem Ronaldem McDonaldem či postavičkami Teletubbies pro předškolní děti. Ne, Thajci a jiné národy Asie se nedají označit za nacisty, vše berou jako zboží, které se dá prodat.

V Indonésii, Jižní Koreji či v Indii zase najdete kavárny a bary, kde jako dekoraci používají nacistické symboly. Na zboží s obrázkem Hitlera můžete narazit někdy i v Barmě. V asijských zemích najdete i trička s obrazem Usámy bin Ládina, Saddáma Husajna a dalších novodobých padouchů.

Bylo by ale chybou si podobné výstřelky plést s používáním starobylého symbolu svastiky, která se v mnoha kulturách vyskytuje jako náboženský symbol. Kdysi ji používalo i mnoho starých evropských národů, dnes ji běžně najdete v hinduistických či buddhistických chrámech. S nacismem to nemá nic společného, to němečtí nacisté si tento symbol přizpůsobili své zločinné ideologii.

Jinou věcí je, že v některých muslimských zemích je Hitler dodnes oslavován, protože zabíjel Židy. Podobné zmínky najdeme ve školních učebnicích v Pákistánu i jinde.

Madonnina žabí stehýnka a Dalaj-Lama. 14 zvířecích dvojníků celebrit
Plyšový Hitler varuje norské rodiče před prachem
O půlnoci vyprší autorská práva na vydání Hitlerova Mein Kampf, v němčině vyjde už v půlce ledna

Klíčová slova:

Diskuse ke článku


 
reklama
Nejčtenější články
DesktopMobile