nahoru

Dres z igelitového pytlíku + sociální sítě = setkání s Messim

tsch3. února 2016 • 14:00
Dres z igelitového pytlíku + sociální sítě = setkání s Messim
foto: afghanistan-football-federation

Klučina z Afghánistánu si vyrobil dres z igeliťáku, aby aspoň trochu vypadal jako Lionel Messi. Zpráva se rozšířila přes sociální sítě a Messi slíbil, že se s malým obdivovatelem setká.

V lednu zahýbala internetem fotka chlapce, který na sobě měl dres Lionela Messiho vyrobený z obyčejného plastového sáčku, jehož pruhy zhruba odpovídají argentinským barvám. Na Twitteru se nejdříve objevila fotka chlapečka zezadu a nikdo nevěděl, o koho se jedná. O pár týdnů později už ale všichni věděli, že je to pětiletý Murtuza Ahmadi z Jaghori v Afghánistánu.

Pro CNN později otec vysvětloval, že v chudé vesničce nebylo, kde něco jako dres sehnat. Když ale Murtuza několik dní proplakal, jeho starší brácha to vyřešil a dres vyrobil z plastového sáčku. Na dalších fotkách je vidět, jakou radost to u malého fotbalisty vyvolalo.

Všechno má ještě další dohru. Jakmile byl totiž malý Murtuza identifikován, vložila se do dění i Afghánská fotbalová federace. Ta se nechala slyšet, že zařídí setkání Messiho a jeho malého fanouška. I když se přesné detaily zatím neví, hrdina tohohle malého příběhu se možná může těšit na svůj životní zážitek. Dostane místo plastové náhražky textilní merchandising, nebo zůstane i vynálezu, který ho proslavil po světě (sociálních sítí)? Na fotky, které vyvolaly tolik ohlasu, se podívejte do galerie.

 

 

 

tsch
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,860
22,210
28,920
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější