nahoru

Žena zveřejnila své nahé fotky jako odpověď na pomstu expřítele, který ji dehonestoval na internetu

Daniel Baret13. ledna 2015 • 11:00
Žena zveřejnila své nahé fotky jako odpověď na pomstu expřítele, který ji dehonestoval na internetu
foto: Emma Holten/Cecilia Bødker

Když před třemi lety bývalý přítel Dánky Emmy Holten zveřejnil její nahaté fotografie na internetu, zaznamenala tato mladá žena mnoho pohrdlivých a vulgárních reakcí. Někteří lidé si totiž mysleli, že fotí „porno“ za peníze. Pravda to nebyla, ale to kritiku nezastavilo. Proto se Emma po čase rozhodla reagovat zcela originálním způsobem – nechala se nafotit také nahá, ale v přirozeném domácím prostředí.

Nejdříve napsala na feministickou webovou stránku esej o hysterii, kterou zveřejnění fotek jejím expřítelem vyvolalo. Holten dostala například i tyto vzkazy: „Ty couro, tvoji rodiče vědí, co děláš?“, „kolik za to bereš?“ či „pošli mi ještě více aktů“.

Emma Holten se pak rozhodla získat „zpět své tělo“ pomocí toho, že se spojila s fotografkou Cecilií Bødker Jensen a udělaly spolu nahaté fotografie v jejím přirozeném domácím prostředí. „Nechtěla jsem, abych byla jen sexuálním objektem,“ vysvětlila. Ještě před fotografováním vše oznámila i svému šéfovi v práci, který se zvoleným postupem souhlasil.

Zkušenost mladé Dánky přitom není nijak neobvyklá. Odhaduje se, že až 10 procent bývalých partnerů hrozí svým dívkám a ženám, že zveřejní na internetu jejich intimní fotografie. Část z nich to pak skutečně udělá. Obětí podobné pomsty jsou z 90 procent ženy, jen výjimečně muži.

Ve 13 státech USA je už ale podobné jednání považováno za trestné, protože narušuje osobnostní práva lidí.

Daniel Baret


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,610
21,780
29,230
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější