nahoru

Mám si to koupit? Příběh o tom, jak si chtěl Andrej Babiš pořídit Reflex

Martin Bartkovský7. července 2018 • 11:00
1080p720p360p

Vztah mezi redakcí našeho časopisu a současným panem premiérem není nejvřelejší, o čemž svědčí řada obálek, na kterých Andrej Babiš figuruje po úpravách našeho grafika Jana Ignáce Říhy. O to více nás překvapilo, když na filmovém festivalu v Karlových Varech zamířil nejmocnější politik Česka přímo na naši výstavu. A nejen to. Dokonce si vzal aktuální číslo a se zájmem jej prolistoval. Jen jeho otázka „Mám to koupit nebo co? Kolik to vlastně stojí“ nás lehce vyvedla z míry.

Naposledy, když Andrej Babiš napsal na Twitter větu „Zítra asi něco koupím…“, předznamenal tím akvizici mediálního vydavatelství Mafra. Podobná věta na výstavě kreslených vtipů Vladimíra Jiránka, kterou na MFF v Karlových Varech pořádal časopis Reflex, proto působila zvláště.

Andrej Babiš se do prvního patra hotelu Thermal vydal natočit rozhovor pro sociální sítě svého hnutí ANO. Už na schodech si všiml banneru, který lákal na výstavu časopisu Reflex, a příliš se mu k nám nechtělo. Nakonec se ale přemohl a vydal se do našich kulis. K mému setkání s premiérem tak došlo zvláštní shodou náhod a odvíjel se tu v pravdě bizarní dialog.

Andrej Babiš: Á, pánové jsou z Reflexu. Kdybych nebyl, tak byste neměli o čem psát. Si určitě vždycky ráno na poradě říkáte, co si na mě dneska vymyslíte.

Martin Bartkovský: Ale měli. I když vy nám dáváte nejvíc záminek. Ale vezměte si naše aktuální dvojčíslo…

AB: Máte mě na obálce?

MB: Ne, máme tam polonahou herečku a youtubera. O vás píšeme vevnitř. A taky třeba o paní Malé…

AB: S Malou to je průšvih no. A co píšete o mně.

MB: To jak podivně vracíte dotaci na Čapí hnízdo…

AB: Tak vidíte, teď už nebude o čem psát, když je ta dotace vrácená.

MB: Ono i o tomhle se bude psát a navíc se najde něco dalšího, nemáme strach.

AB: Mám to koupit nebo co? Kolik to vlastně stojí?

MB: Tenhle časopis jste ještě nekoupil.

Do rozhovoru se vkládá asistentka AB: Pan premiér měl na mysli, kolik stojí jedno číslo.

MB: Tady ve Varech je to číslo zadarmo. Když u vás to není nikdy jasné. Naposledy jste po téhle větě koupil Mafru…

Po tomhle vtípku se nám už Andrej Babiš nevěnoval a natáčel rozhovor pro stranickou televizi. Poté nám podal ruku a řekl, že se těší na další obálky a že doufá, že máme z nafocené fotosérie radost. No, máme spíš radost z toho, že do jeho holdingu nepatříme. Nebojte, pane premiére. Reflex na prodej není a nebude.
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Filmy ve Varech Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začal. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Soutěže bude hodnotit odborná porota. Reflex navíc do Varů zve i na výstavu neznámé kolekce vtipů Vladimíra Jiránka. Přijďte se podívat. O celebritách ve Varech se dočtete zde


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,840
22,180
28,960
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější