nahoru

Filmy ve Varech: Studená válka - příběh lásky v ponuré realitě komunistického Polska

red2. července 2018 • 18:00
1080p720p360p
Festival Karlovy Vary: Studená válka - láska v ponurém komunistickém Polsku
• video: 
reflex.cz

Studená válka začíná krátce po té druhé světové v Polsku. Pianista Wiktor objíždí venkov a nahrává folklórní písně. Objeví zpěvačku Zulu, již přijímá do sboru, jenž se brzy stává výkladní skříní komunistické kultury.

Zatímco politická situace se vyostřuje, Wiktor se Zulou navštěvují rozdělený Berlín, který zurčí milovaným jazzem. Wiktor dívku přemlouvá, aby s ním prchla na Západ, Zula si to však na poslední chvíli rozmyslí. To je přitom teprve první z několika velkých zvratů, jež scénář hrdinům na ploše několika desetiletí uchystá. Režisér Pawlikowski (Ida) exceluje v minimalizaci prostředí i figur. Jde o výjimečné dílo, které v Cannes získalo cenu za nejlepší režii.

Tip: Hranici překračujte vždy ve dvou!

Studená válka

Režie: Paweł Pawlikowski / Polsko, Francie, VB 2018

Film uvidíte v úterý 3.7. od 14:00 ve Velké sále hotelu Thermal a v sobotu 7.7. od 16:00 Karlovarském městském divadle.

redMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Filmy ve Varech Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začal. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Soutěže bude hodnotit odborná porota. Reflex navíc do Varů zve i na výstavu neznámé kolekce vtipů Vladimíra Jiránka. Přijďte se podívat. O celebritách ve Varech se dočtete zde


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,820
22,100
29,160
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější