nahoru

Filmy ve Varech: Donbas - stačí málo a podobný konflikt jako na Ukrajině může být i Česku

red5. července 2018 • 06:00
1080p720p360p
Donbas
• video: 
reflex.cz

Intenzívní, podmanivé obrazy ze současného válečného konfliktu na Ukrajině. Zkušený Sergej Loznica opět předvádí výsostnou filmařinu, zde inspirovanou estetikou youtubových svědectví.

Kaž­dá kapitola začíná banálně: herci se líčí v karavanu, proruský politik navštěvuje porodnici, pasažéři cestují autobusem do okupovaného sousedství… Navštěvujeme úkryt, kde se v zatuchlých místnostech tísní desítky lidí, jsme svědky bizarní novoruské svatby. Pod tlakem souvislostí žezlo přejímají barbarství a propaganda. Právě ta Loznicovi v Donbasu leží v žaludku nejvíc. Získal za něj cenu za nejlepší režii v canneské sekci Un certain regard.

Ledový pocit: Stačí málo a může se to stát i u nás.

Donbas

Režie: S. Loznica / Francie, Ukrajina, SRN, Holandsko, Rumunsko 2018

Film uvidíte v pátek 6.7. od 10:00 v Karlovarském městském divadle.

redMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Filmy ve Varech Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začal. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Soutěže bude hodnotit odborná porota. Reflex navíc do Varů zve i na výstavu neznámé kolekce vtipů Vladimíra Jiránka. Přijďte se podívat. O celebritách ve Varech se dočtete zde


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,840
22,090
29,070
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější