nahoru

Oscarový Tim Robbins, hvězda Vykoupení z věznice Shawshank, přijede do Varů. Bude i zpívat

Veronika Bednářová19. června 2018 • 11:15
1080p720p360p
Český trailer na film Vykoupení z věznice Shawshank
• video: 
MagicBox

Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii převezme na 53. ročníku MFF KV herec, režisér, scenárista, producent a hudebník Tim Robbins, držitel Oscara za vedlejší roli ve filmu Tajemná řeka (Mystic River, 2003) a oscarové nominace za nejlepší režii filmu Mrtvý muž přichází (Dead Man Walking, 1995).

Ve Varech uvede Tim Robbins nejen své dva autorské filmy Bob Roberts a Kolébka ve větru, ale představí se taky jako hudebník na speciálním koncertě ve středu 4. července 2018 v Městském divadle s kapelou Tim Robbins and The Rogues Gallery Band.

V sobotu 30. června 2018 pak v Letním kině osobně uvede snímek Vykoupení z věznice Shawshank, který je v hodnocení filmových databází dlouhodobě zařazován mezi nejlepší filmy všech dob.

Mezi nejnovější role Tima Robbinse patří filmy Marjorie Prime (2017) a seriály z produkce HBO Krize (The Brink, 2015) a Tady a teď (Here and Now, 2018).

Režisér Robins

Po menších filmových a televizních úlohách na sebe tento vynikající americký herec a bývalý dlouholetý partner herečky Susan Sarandonové (byla ve Varech v roce 2012) upozornil už na konci osmdesátých let rolí ve filmu režiséra Rona Sheltona ze sportovního prostředí Durhamští Býci (Bull Durham, 1988) a v dramatu Jakubův žebřík (Jacob´s Ladder, 1990). Klíčový moment v jeho herecké kariéře pak představovala spolupráce s mimořádným režisérem Robertem Altmanem. Za titulní roli ve filmu Hráč (The Player, 1992) získal cenu pro nejlepšího herce na MFF v Cannes a Zlatý globus.

Vzápětí Tim Robbins prokázal, že je všestrannou autorskou osobností, když režijně debutoval politickou satirou podle vlastního scénáře Bob Roberts (1992). Kromě ztvárnění titulní role se podílel spolu s bratrem Davidem i na hudbě a řadu písní sám zpívá.

Vykoupení z věznice Shawshank

Spolupráci s Robertem Altmanem si zanedlouho zopakoval na filmu Prostřihy (Short Cuts, 1993). Bohaté herecké obsazení snímku získalo společně mimořádný Zlatý globus a také Volpiho pohár na festivalu v Benátkách.

Následovala spolupráce s bratry Coenovými na černé komedii Záskok (The Hudsucker Proxy, 1994), znovu s Robertem Altmanem na komedii ze světa módy Pret -A-Porter (1994), ale především s Frankem Darabontem na Vykoupení z věznice Shawshank (The Shawshank Redemption, 1994), nominovaném na sedm Oscarů.

Úspěšně se vrací i ke své režisérské a scenáristické tvorbě.

Oscaři a Zlaté Glóby

Zásadní film Mrtvý muž přichází (Dead Man Walking, 1995) mu vynesl nominaci na Oscara za režii a představitelce hlavní úlohy Susan Sarandonové Oscara za nejlepší herecký výkon v hlavní ženské roli.

Téma vztahu umělce a společnosti v jiném dobovém ukotvení zpracovává také ve svém dalším autorském snímku Kolébka ve větru (Cradle Will Rock, 1999), který měl premiéru na MFF v Cannes. Podobně jako u Mrtvého muže je i zde producentem a pod hudbou je podepsán jeho bratr David.

Po laskavé romantické komedii Stephena Frearse Všechny moje lásky (High Fidelity, 2000) a bizarní veselohře Michela Gondryho podle scénáře Charlieho Kaufmana Slez ze stromu (Human Nature, 2001) vytváří jednu ze svých nejúspěšnějších rolí v kriminálním dramatu Clinta Eastwooda Tajemná řeka (Mystic River, 2004). Tim Robbins i představitel hlavní role Sean Penn jsou za své výkony oceněni jak Oscary, tak Zlatými Globy.

Vše o festivalu Colours of Ostrava najdete ZDE >>>

Veronika BednářováMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Filmy ve Varech Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začal. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Soutěže bude hodnotit odborná porota. Reflex navíc do Varů zve i na výstavu neznámé kolekce vtipů Vladimíra Jiránka. Přijďte se podívat. O celebritách ve Varech se dočtete zde


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,830
22,070
29,160
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější