nahoru

Historický okamžik: Jiří X. Doležal na červeném koberci v Karlových Varech

red5. července 2017 • 22:45
Historický okamžik: Jiří X. Doležal na červeném koberci v Karlových Varech
foto: Ngyen Phuong Thao

Na filmovém festivalu v Karlových Varech proběhne každý den několik premiérových promítáni. Ve středu 5. července však proběhla jedna, která se zapíše do dějin. A pokud ne do dějin festivalových, tak určitě do dějin Reflexu. Na letošní 52. druhý ročník jsme totiž poprvé v historii našeho časopisu přivezli do Varů vlastní film!

Po dva měsíce sledoval režisér Igor Chaun našeho reportéra Jiří X. Doležala. Ten se mu svěřil i s těmi nejintimnějšími detaily svého života. Původně krátkometrážní snímek se v průběhu natáčení a zejména finálního střihu změnil na regulérní celovečerní dokumentární film.

Po premiérovém uvedení, které se setkalo s velkým diváckým ohlasem, se můžete těšit na další promítání. To nejbližší se uskuteční již ve čtvrtek 6. července opět v Karlových Varech a to od 15.30 v hotelu Thermal. Další možnost podívat se na film budou mít návštěvníci hudebního festivalu Colours of Ostrava.

Okamžiky slavnostní premiéry zachytila fotografka Ngyen Phuong Thao, podívejte se:

Vše o filmu JXD: Nepřesaditelný čtěte zde >>>

red


Klíčová slova: KVIFF, JXD, nepřesaditelný, Igor Chaun


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Slavnostní zahájení se promění v uctění památky nedávno zemřelého Miloše Formana. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society.


Diskuse ke článku

 

Filmový festival Karlovy Vary 2018

V pátek 29. června začíná letošní ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Slavnostní zahájení se promění v uctění památky nedávno zemřelého Miloše Formana. Další dění můžete vyčíst z průběžně aktualizovaného programu. Stejně tak aktualizujeme medailonky hlavních hvězd, které letos do Varů přijedou.

Každoročně největší starostí návštěvníků je sehnat včas festivalový pass a následně vstupenky na jednotlivé projekce. Proto jsme pro vás připravili průvodce „ jak se dostat na film“, jenž popisuje možnosti, o kterých jste možná nevěděli. Další průvodce vám usnadní shánění ubytování ve Varech, zahrnuje možnosti ubytování od luxusních hotelů po stanové městečko.

Festival v Karlových Varech má dlouhou historii, letos se uskuteční už jeho 53. ročník. Původně to přitom byla jen malá filmová přehlídka. Dnes už by se nemohl uskutečnit bez stovek dobrovolníků. A my vám také poradíme, jak díky festivalu sehnat brigádu.

Kurzy měn
25,630
21,670
29,240
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější