nahoru

Víme první: Oscarový herec Casey Affleck bude hostem festivalu v Karlových Varech

red15. května 2017 • 18:00
Víme první: Oscarový herec Casey Affleck bude hostem festivalu v Karlových Varech
foto: Profimedia.cz

Casey Affleck, letošní držitel Oscara za hlavní roli ve filmu Místo u moře (Manchester by the Sea), letos v červenci osobně převezme Cenu prezidenta Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Jedenačtyřicetiletý herec Casey Affleck je jednou z nejprogresívnějších osobností současného amerického filmu. Za mimořádně silné, komorní a se smyslem pro černý humor natočené drama Místo u moře byl, jak mu mnozí předpovídali už předem, oceněn Oscarem, Zlatým glóbem a víc než čtyřicítkou dalších cen.

Společně se scenáristou a režisérem Davidem Lowerym a producenty Tobym Halbrooksem a Jamesem M. Johnstonem představí na 52. ročníku MFF KV svůj další film, fascinující filmovou poému A ghost story.

Poprvé byla k vidění letos v lednu na festivalu Sundance.

1080p 720p 480p 360p 240p
Český trailer na film Místo u mořeVIDEO Falcon/Total Film

„Jsme velmi rádi, že Casey Affleck přijal Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary a zároveň na 52. ročníku festivalu představí film režiséra Davida Loweryho A Ghost Story, kde vytvořil jednu z rolí. Karlovarský festival v uplynulých letech s velkým ohlasem promítal předchozí snímek režiséra Loweryho Ain’t Them Bodies Saints, jehož uvedení se bohužel nemohl Casey Affleck z pracovních důvodů zúčastnit. Caseyho Affleka si vážíme jako jedné z nejzajímavějších hereckých osobností současného amerického filmu. Pro festival je ctí, že při příležitost uvedení nového filmu Davida Loweryho A Ghost Story bude moci uvítat oba tvůrce osobně,“ říká Jiří Bartoška, prezident festivalu.

Casey Affleck herecky debutoval ve filmu režiséra Guse Van Santa Zemřít pro…(To Die For, 1995), natočil s ním i filmy Dobrý Will Hunting (Good Will Hunting, 1997) nebo Gerry (2002). Na hvězdnou kariéru největší velikosti už má našlápnuto dobrou dekádu; jeho herecká všestrannost se projevuje ve filmech různých žánrů, výrazových stylů i rozpočtů — od divácky vřele přijaté trilogie režiséra Stevena Soderbergha Dannyho parťáci (Ocean Eleven) přes výpravnou sci-fi Christophera Nolana Interstellar (2014), kriminální drama Triple 9 (2016), působivou krimi romanci Ain’t Them Bodies Saints (2013), na níž spolupracoval právě s režisérem Davidem Lowerym, až k nezávislému snímku Steva Buscemiho Samotář Jim (Lonesome Jim, 2005).

V roce 2008 získal své první nominace na Oscara a Zlatý glóbus za výkon v krimidramatu Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford, 2007), režiséra Andrewa Dominicka, kde hrál po boku Brada Pitta. Často spolupracuje s podobně naladěnými mladými tvůrci, kteří hereckou profesi kontinuálně rozšiřují o scenáristiku, režii či produkci. Mezi ně patří jak Caseyho starší bratr Ben Affleck, tak Matt Damon či nejlepší přítel Joaquin Phoenix.

Se svým neméně slavným a talentovaným bratrem Benem Affleckem se několikrát potkal jako herecký partner ve filmech Dobrý Will Hunting, Hledám Amy (Chasing Amy, 1997), 200 cigaret (1999), ale též si zahrál pod jeho režií v kriminálním dramatu Gone, baby, Gone (2007). S Mattem Damonem se společně objevili v Dannyho parťácích (Ocean Eleven), ale také ve Van Santově snímku Gerry, na němž se Casey Affleck podílel i autorsky.

S Mattem Damonem a Summer Phoenixovou hrají rovněž v cenami ověnčené hře Kennetha Lonergana This Is Our Youth, která byla Affleckovým divadelní debutem v londýnském West Endu.

Důkazem toho, že svůj potenciál neomezuje pouze na herectví, je jeho autorská a producentská činnost. Společně s Joaquinem Phoenixem napsali a pod Affleckovou režií si zahráli v komedii I’m Still Here (2010), v příštím roce by do kin měl přijít snímek Light of My Life, k němuž Casey napsal scénář, režíroval ho a zahrál si hlavní roli.

Třetí společnou prací s režisérem Dawidem Lowerym pak bude právě natáčený film The Old Man and the Gun, kde hraje společně s Robertem Redfordem a Sissy Spacekovou.

red


Klíčová slova: KVIFF, Casey Affleck, film, festival


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Slavnostní zahájení se promění v uctění památky nedávno zemřelého Miloše Formana. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society.


Diskuse ke článku

 

Filmový festival Karlovy Vary 2018

V pátek 29. června začíná letošní ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Slavnostní zahájení se promění v uctění památky nedávno zemřelého Miloše Formana. Další dění můžete vyčíst z průběžně aktualizovaného programu. Stejně tak aktualizujeme medailonky hlavních hvězd, které letos do Varů přijedou.

Každoročně největší starostí návštěvníků je sehnat včas festivalový pass a následně vstupenky na jednotlivé projekce. Proto jsme pro vás připravili průvodce „ jak se dostat na film“, jenž popisuje možnosti, o kterých jste možná nevěděli. Další průvodce vám usnadní shánění ubytování ve Varech, zahrnuje možnosti ubytování od luxusních hotelů po stanové městečko.

Festival v Karlových Varech má dlouhou historii, letos se uskuteční už jeho 53. ročník. Původně to přitom byla jen malá filmová přehlídka. Dnes už by se nemohl uskutečnit bez stovek dobrovolníků. A my vám také poradíme, jak díky festivalu sehnat brigádu.

Kurzy měn
25,770
22,060
29,400
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější