nahoru

Nepovedený orální sex a zatčení francouzského šéfa Mezinárodního měnového fondu

Viliam Buchert15. května 2011 • 10:28
Dominique Strauss-Kahn
Dominique Strauss-Kahn
• foto: 
Profimedia.cz

Jeden z vážných kandidátů na nového francouzského prezidenta, šéf Mezinárodního měnového fondu, Dominique Strauss-Kahn (62), byl v neděli v New Yorku zatčen a pak obviněn z pokusu o znásilnění, omezování osobní svobody a sexuálně motivovaného trestného činu. Další celoplanetární ostuda je na světě. Co ale mohlo vést podobného člověka, který bere roční, od daní osvobozený, plat 500 000 dolarů, k podobnému činu?

Útok na dvaatřicetiletou pokojskou se podle její výpovědi odehrál v luxusním apartmánu č. 2806 (stojí 3000 dolarů za noc) v hotelu Sofitel na newyorském Manhattanu v sobotu odpoledne kolem jedné hodiny. Policie uvedla, že pokojská vstoupila do haly apartmánu, když Strauss-Kahn vycházel úplně nahý z koupelny. Prý se na ní vrhl, požadoval po ní orální sex a snažil se jí dostat do postele v ložnici. Když se mu to nepodařilo, údajně zopakoval útok ještě jednou a tahal ženu po zemi do koupelny. Ta ale pak utekla a zalarmovala policii.

 

 

Celý příběh zní dost nepravděpodobně, ovšem když policie dorazila do hotelu, Strauss-Kahn už v pokoji nebyl, zanechal v něm svůj mobil i některé osobní věci. Vyšetřovatelé se tedy domnívají, že odešel ve velkém spěchu. Že by si ale nikdo v hotelu nevšiml, že odchází jeden z jejích nejvýznačnějších hostů, když předtím měla pokojská upozornit na jeho podivné počínání?

 

Drama ale pokračovalo asi za 12 hodin v noci ze soboty na neděli na Kennedyho mezinárodním letišti v New Yorku. Detektivové vpadli do letadla společnosti Air France a deset minut před odletem šéfa Mezinárodního měnového fondu zadrželi. Urychlený odlet z USA zřejmě bude také svědčit proti Strauss-Kahnovi.

 

Navíc policie říká, že pokojská utrpěla při „souboji“ s ředitelem MMF několik drobných zranění, což potvrdili lékaři při vyšetření.

 

 

Pro Dominique Strausse-Kahna přišla aféra v nejméně vhodnou dobu. Měl totiž skončit na místě šéfa Mezinárodního měnového fondu, v jehož čele stojí od listopadu 2007, a ucházet se o úřad francouzského prezidenta ve volbách, které budou příští rok. Tento možný kandidát socialistů měl navíc podle průzkumů šanci porazit Nicolase Sarkozyho.Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,660
21,910
29,150
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější