nahoru

Legendární automobil „Brouk“ v neobvyklých variacích

far24. ledna 2011 • 13:15
Legendární automobil „Brouk“ v neobvyklých variacích
foto: Archív

Jeho modelové označení je Volkswagen Typ 1. Známější je ale spíš pod názvem Brouk (v angličtině Beetle, německy Käfer). Tento název nenesl od začátku, vznikl nejprve jako přezdívka a až později se stal jeho oficiálním označením.

Volkswagen Brouk se stal nejdéle vyráběným modelem automobilu v historii. Celkový počet vyrobených kusů se vyšplhal k neuvěřitelnému číslu 21 529 464 kusů. Výroba Brouka začala krátce před vypuknutím 2. světové války v Německu. Koncem 70. let minulého století byla jeho výroba přesunuta z Německa do Brazílie a Mexika. Poslední vůz sjel z výrobní linky v roce 2003 v Mexiku, kde byla vyrobena série tří tisíc vozů a nesla název Última Edición. Mezitím koncern Volkswagen představil v roce 1998 verzi New Beetle, designově a technologicky modernější verzi původního Brouka. Úspěchu svého předchůdce však nejspíš nikdy nedosáhne.

 

Jeho popularita samozřejmě vedla příznivce k úpravám „na koleně“ a vznikly tak jedinečné kusy, často až nepodobné původnímu vozu. Na výběr upravených Brouků se podívejte ve fotogalerii.

 

 

 

far


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,410
20,840
29,080
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější