nahoru

Rusové mají nafukovací armádu

Reflex.cz1. ledna 2011 • 08:00
Rusové mají nafukovací armádu
foto: virtualfunzone.com

Rusové už v minulosti dokázali, že hrají dobré divadlo. Teď nemám na mysli tradiční divadlo, avšak to sovětsko-ruské, které mělo klamat a to ne pro pobavení, ale pro zastírání faktů.

Zastírat fakta uměli ruští (nebo sovětští) pohlaváři už při stavbě Potěmkinových vesnic. Evidentně jim tento um zůstal v genech. Tentokrát si kulisáci vzali do parády armádu a to se vším všudy. Na ničem se nešetřilo. Ve fotogalerii můžete vidět, jak taková ruská nafukovací armáda vypadá. Nafouknout si můžete tanky, migy, dokonce i celé komunikační stanice, nádrže, transportéry apod.

 

 

Takzvaná armáda duchů byla vymyšlena Američany, když ve 2. světové válce, těsně po vylodění ve Francii, potřebovali oklamat protivníka, a rozložili proto tzv. "ghost army". Ta svůj úkol splnila - a tím pádem se osvědčila. Háček je v tom, že tento fakt se potvrdil až v roce 1996. Teď má nafukovací hračky armáda ruská, která si evidentně ráda hraje.

 

Kdy tyhle nafukovačky použijí, je ve hvězdách. V Gruzii je nikdo nespatřil a na dětském dni z nich skákací hrad také nenafoukli. Tak jen doufejme, že si nafukovací lunapark nechají jen na hraní.

 

Reflex.cz


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,360
20,630
28,740
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře