Severní Korea zmizela! Podívejte se na fotografie | Reflex.cz
nahoru

Severní Korea zmizela! Podívejte se na fotografie

Pavel Poslušný1. listopadu 2010 • 12:03
Severní Korea zmizela! Podívejte se na fotografie
foto: Archív

Rozsvícená města, obchodní centra, továrny. Noční satelitní snímky nejrůznějších částí světa přinášejí vždy zajímavé pohledy na různé části světa. Ale jednu zemi najdete jen když velmi dobře znáte mapy. Severní Korea je totiž zahalena do tmy.

Prakticky jediným malým „světlým“ bodem na nočních satelitních snímcích je hlavní město KLDR – Pchjongjang. Komunistický režim si totiž nemůže dovolit nechat neosvícená náměstí a ulice, kde se pohybují i cizinci, kteří zde pracují například na ambasádách.

 

Ostatní části tohoto asijského státu jsou ale zahaleny v dokonalé tmě. Ne, není to z důvodu žádného vojenského utajení. Severní Korea, které se nedostává potravin či jiných výrobků, trpí i akutním nedostatkem elektrické energie. Proto města a ulice nejsou osvětlována, nebo jen sporadicky, a elektřina je šetřena pro továrny.

 

 

Samozřejmě, že jsou ale osvětleny tak významné stavby, jako v Pchjongjangu třeba Věž čučche (ideologie místního režimu) či na všech místech sochy „velkého“ vůdce Kim Ir-sena, který zemřel v roce 1994.

 

Jak vypadá totalitní Severní Korea v noci, se podívejte ve fotogalerii.

Pavel Poslušný


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
26,950
24,790
32,000
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře