nahoru

Tanguera znamená vášnivá tanečnice tanga

Jiří X. Doležal29. října 2015 • 18:00
Tanguera znamená vášnivá tanečnice tanga
foto: Nguyen Phuong Thao

Paní Eva Franková je česká tango aktivistka, která byla mou průvodkyní v pražském vesmíru argentinského tanga. S její pomocí jsem zjistil, že v době twerku existuje v Čechách několikasethlavá komunita vášnivých vyznavačů tohoto tance.

Když jsem vstoupil do kavárny, kde ten večer probíhala tančírna, měl jsem pocit, jako bych vstupoval do bubliny, samostatného izolovaného vesmíru se svými vlastními fyzikálními zákony. Protagonistky tanga - již zmíněná paní Eva, která vede hlavní český kalendář tango akcí na webu, a další česká tanguera, tango bloggerka a autorky knihy o tangu Kristina Vojířová - mi ukazovaly osobnosti tanga, vysvětlovaly rituály dvoření při tanci a výběru tanečníka, tango termíny, a přesvědčily mne o tom, že argentinské tango v Praze žije jako málokde v Evropě.

Na reportáž o tom světě si budete muset koupit tištěný Reflex, ale ten nejzásadnější poznatek prozradím už zde. Argentinské tango je ritualizované chování, při kterém se ženy s obrovskou radostí a potěšením podřizují dominanci muže. Takže pokud znáte nějakou feministku bojující za vůdčí roli žen, pošlete ji na tango, třeba zjistí, že žila celý život v bludu.

Reflex 44/2015
Reportáž Jiřího X. Doležala Tango v Praze si přečtěte v novém tištěném Reflexu, který vyšel 29. října.

 Klíčová slova: tango, argentina, tanguera


+ dárek navíc
K předplatnému dárek navíc

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,570
21,720
29,270
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější