nahoru

Krásná Ivanka Trump: České kořeny, obrovský majetek, neobvyklé nápady

ref10. února 2015 • 09:00
Krásná Ivanka Trump: České kořeny, obrovský majetek, neobvyklé nápady
foto: Facebook/Ivanka Trump

Ivanka Marie Trump (33 let), Američanka s českými kořeny, patří podle mnoha odhadů a analýz v současnosti k nejbohatším ženám světa. Tedy potenciálně. Jejím tatínkem je totiž Donald Trump, americký investor, jehož majetek je odhadovaný na 4 miliardy dolarů. Ivanka, která už mezitím rozjela i vlastní módní byznys, část jeho majetku zdědí, navíc v otcově firmě již léta pracuje.

Ivanka Marie má jméno po své matce, původním jménem Ivaně Marii Zelníčkové, československé modelce a lyžařce, která se narodila v Gottwaldově (nyní Zlíně). Ta byla manželkou Donalda Trumpa. Ivanka se věnovala od mládí modelingu, pracovala pro televize a „pořídila“ si i vlastní módní značku a obchod. V podstatě ve všem, co zatím dělala, je poměrně úspěšná. Vystudovala ekonomiku na Pensylvánské univerzitě.

V roce 2009 Ivanka Trump konvertovala k judaismu a přijala jméno Yael. Pak si vzala za manžela židovského podnikatele Jareda Kushnera, s nímž má dvě děti. Asi není moc překvapivé, že otec Kushnera je také hodně bohatý, je to známý realitní magnát.

ref


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,750
22,110
29,380
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější