nahoru
Alex & kněz

Žena mě má jen pro peníze, a když chci sex, musím jí něco koupit. Co s tím?

Jan Jandourek, Alex Doležalová Hrouzková8. března 2012 • 12:00
Peníze
Peníze
• foto: 
Profimedia.cz

„Dobrý den, sleduji Vaši poradnu a mám na Vás dotaz, i když vím, co mi asi zejména paní Alex řekne vzhledem k jejím názorům na sex za peníze. V poslední době mám čím dál víc pocit, že mě moje manželka má už jenom pro peníze. Od té doby, co se na náš vztah více soustředím, tak si uvědomuji, že sex máme, jen když manželce něco koupím. Dokonce sleduji, že to má poměrně přesně odstupňované. Když koupím třeba svetr, tak je milá i dva dny. Když to jsou hodinky, tak to vydrží i týden, to si pro sex i sama přijde, a nejvíc zabírají šperky, ale to se ta její ochota taky už nepřetáhne na déle než na dva týdny. Teď si jen říkám, jestli už nejsem spíš posedlý tím, jak to sleduji, nebo jestli je vůbec možné, že jsem takový osel.“

 

Alex Doležalová
„Když žena učiní z muže osla, namlouvá mu, že je lvem se železnou vůlí,“ napsal téměř před dvěma sty lety spisovatel Honoré de Balzac. Nevím, co zrovna Vám Vaše chytrá žena v průběhu manželství namlouvala, ale podle toho, jak jste dnes krásně ochočený, tak manipulaci s Vámi zvládala bravurně.

 

A jestli jste tedy osel? To radši neřešte, spíš to berte tak, že jste prostě jen muž. A muži se liší od žen v tom, že mají penis, který potřebují neustále někam zasouvat, přičemž nejvíc se mužům líbí, když mohou penis zasouvat do živých žen. A protože ženy to moc dobře vědí, tak také velmi dobře chápou, že když už ony mají mezi nohama něco, co muži velmi chtějí, je dobré si od mužů za „zasunutí“ penisu nechávat patřičně zaplatit.

 

Když jsme Váš dotaz probírali s knězem Honzou, řekl mi, že je to tak trochu biologická nespravedlnost, že muži chtějí sex více než ženy. Já jako žena bych řekla, že spíš než nespravedlnost je to jen prostý obchod. Muži mají fyzickou sílu a schopnost vydělat pořádné peníze, ženy mají vagínu. A když na tento obchod partneři přistoupí, mohou spolu velmi úspěšně „obchodovat“ celý život.

 

Pokud je tedy Váš problém jen v tom, že jste po letech manželství najednou prozřel a zjistil, jak to mezi muži a ženami na světě chodí, netrapte se, nadále kupujte své ženě hezké věci a ona Vám nadále bude dle jejich ceny poskytovat svůj rozkrok. A pokud máte dost peněz a pokud je Vaše žena natolik chytrá, že se k Vám chová převážně mile a přátelsky, můžete spolu žít i nadále velmi spokojeně.

 

Je však možné, že jste prozřel hlavně proto, že Vaše žena na Vás přestala být po letech soužití milá a začala se k Vám naopak chovat jako k hadru, jemuž neustále něco vyčítá, kterého nonstop peskuje a na nějž hází zapruzelé ksichty. To je pak jiná, a pokud se z Vaší ženy opravdu stala protivná ječící a negativistická fúrie, nezbude Vám než navštívit manželskou poradnu, a když ani to nepomůže, tak se rozveďte a najděte si nějakou novou dívku, která se k Vám bude chovat zase mile a hezky.

ALEX DOLEŽALOVÁ

 

 

Jan Jandourek
Už jsme tady na podobná témata několikrát narazili, totiž že osoba blízká je ochotna k sexu, ale něco za to (nepřímo) vyžaduje. Nemusí to být přímo peníze, ale třeba nějaké pozornosti, dárky, šperky, šaty a tak dále.

 

Lidé jsou ohledně sexu poněkud složitější tvorové. Nejde jim jen o rozmnožování, ale mají kolem toho ještě spoustu symbolů. Oproti obecně sdílenému názoru třeba katolíci nemusí mít sex jen tehdy, když chtějí děti. V encyklice z roku 1930 je formulace, že cílem sexu je nejen plození, ale také „dobro manželů“. Tak proč by si lidé neměli dělat dobro? Je mnoho nudnějších a obtížnějších způsobů dělání dobra. Tady bych dobru meze nekladl.

 

Asi by bylo dobré oddělit od sebe dávání dárečků a sex. Normální by bylo, kdybyste na to měli chuť oba a podle možností si vyšli vstříc. Pokud tomu tak není, něco v tom skřípe. Budu se opakovat, ale to já rád. Jak píše spisovatel Singer, „když není v pořádku sex, není v pořádku nic“. Je to prostě příznak něčeho za tím. Dřív byste však měl prozkoumat svůj vztah s partnerkou než jen probírat, kolik bylo sexu za nějakou tretku.

 

Sex je jen vyjádřením vztahových problémů. Jak se k sobě chováte v jiných oblastech? Platí i tam přísné „něco za něco“? Ono platí vždycky, nebuďme velcí romantici, ale pokud se mají lidé rádi, tak s „něčím za něco“ třeba chvíli počkají. To jen exekutor naběhne hned. Prostě jde o to, jestli se máte rádi a chcete si dělat dobro. Pokud by někdo z Vás druhého jen využíval, bylo by to špatné a nedopadne to dobře.

 

Za viktoriánských dob se ženám doporučovalo ohledně sexu: „Zavři oči a mysli na Anglii.“ Dnešní varianta: „Zavři oči a mysli na nové šatečky.“ Tak Anglie to přežila, ale taková oškubaná, že. Tak abych to shrnul, není třeba být paranoický, každá žena chce pozornost a dárky. Možná je to tak, že když jí dáte najevo pozornost, je uvolněnější a v lepší náladě, takže vstřícnější. Může ale platit horší varianta, že sex je pro ni jen přidaná hodnota a výpalné. Odtrpí to a Vy budete platit.

 

Začal bych však nejdřív řešit to, jestli je s Vámi Vaše partnerka šťastná. Otázku rozchodu bych nechal na dobu dlouho potom. Jste na tom o něco lépe než pilot, který během dvou vteřin řeší, zda se vystřelit z letadla za několik set miliónů dolarů, nebo ještě zkusit něco zachránit. Hodně štěstí.

JAN JANDOUREK

Jan Jandourek, Alex Doležalová Hrouzková


Klíčová slova: rxrx, alexdolezalova, janjandourek


+ dárek navíc
K předplatnému dárek navíc

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,810
22,230
29,430
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější