nahoru
Alex & kněz

Nechci za partnera vrstevníka, furt by jen seděli. Není to tak, že muži a ženy už neumí nalézt společný způsob života?

Alex Doležalová Hrouzková, Jan Jandourek24. února 2012 • 12:00
Poradna
Poradna
• foto: 
Profimedia.cz

„Dobrý den, paní Alex, vážený Jene, já i mé kamarádky jsme už překročily čtyřicítku, a i když to může znít hloupě, jsme pořád krásné, udržované, vypadáme mladší, většinou jsme samy vychovaly děti (protože tatínkové vrstevníci příliš nefungovali), profesně jsme úspěšné a soběstačné a jsme vesměs bez partnerů. Už dávno netoužíme po princi na bílém koni, chceme hlavně aktivního a tvořivého parťáka do života. Máme však už averzi k mužům stejně starým a starším, protože takoví již inklinují k tomu, že by jen seděli, vydávali nevyžádané rady a sbírali obdiv. Můj současný přítel je mladší než přítel mé dcery a já bych s ním chtěla víc než jen kopulovat, což nevím, zda se nám podaří. Nejedná se náhodou celospolečensky o několik ztracených generací (podobně to mají přece i single třicátnice), kdy muži a ženy nejsou schopni nalézt společný naplňující způsob života?“

 

Alex Doležalová
„Dokážete si představit svět bez mužů? Žádná zločinnost a spousta šťastných a tlustých žen,“ poznamenala bystře Nicole Hollanderová, uznávaná kreslířka komiksů. Vy sama muže ve svém světě ještě pořád vnímáte (s jedním dokonce úspěšně kopulujete), proto nejste ani tlustá, ani blaženě šťastná, ale naopak makáte na tom, abyste byla krásná, štíhlá a neustále mírně nešťastná z neschopnosti mužů dát Vám všechno, co byste od nich potřebovala.

 

A zda se tady náhodou celospolečensky nejedná o několik ztracených generací? Když jsme si s knězem Honzou četli Váš dotaz, tak on utrousil pod fousem, že ty ztracené generace se nám nějak množí a jestlipak někdy bude nějaká nalezená.

 

Jo, ztracené generace na světě byly jaksi vždycky stejně jako snaha žen najít s muži společnou řeč nebo, jak píšete, společný naplňující způsob života. A dnešní, emancipované a soběstačné ženy mají na muže nároky opravdu nemalé. Ženy chtějí, aby muž vydělával, byl profesně úspěšný, aby o sebe pečoval (tedy voněl a měl hezké tělo), aby byl zároveň citlivý, něžný, chápající, dravý, silný, rozhodný a stabilní. Ženy si přejí, aby s nimi muž chodil za kulturou, aby okouzloval jejich kamarádky, aby vymýšlel společný program, aby neustále něco budoval, tvořil, inicioval.

 

Jo, je těch požadavků na muže trošku moc, hlavně když si uvědomíme, že ještě před pár lety, za komunismu, se u nás od mužů chtělo hlavně to, aby domů nosili peníze na jídlo, za což jim ženy vařily, uklízely, praly, žehlily, rodily, dobrovolně nosily pivo k televizi a roztahovaly nohy při mužově potřebě sexu. A to všechno ženy dělaly a ani nedutaly. A na to všechno se dnešní, soběstačné ženy mohou opravdu vykašlat a taky to logicky dělají.

 

Ano, nemáme tady žádné ztracené generace, máme tady jen společnost, která se neustále mění, přirozeně tak ovlivňuje vztahy mezi ženami a muži, a za sebe můžu říct, že jsem ráda, že můžu stejně jako Vy řešit se svými kamarádkami muže, lásku, sex a hledání „pana božského“, než abych s nimi nad kafem řešila, jak mi muž nadává za to, že neměl teplou večeři, že jsem mu špatně poskládala vyžehlenou košili, jak on ani netuší, že existuje ženský orgasmus, a jak s tím nemůžu vůbec nic dělat, protože rozvod nepřipadá v úvahu jak ze společenských, tak z finančních důvodů.

 

Tak co, nejste přece jen ráda, že si můžete dělat, co chcete, a že po Vás stále touží sexuchtiví koloušci?

ALEX DOLEŽALOVÁ

 

 

 

Jan Jandourek
Vážená paní, pokud patříte k těm dámám, co už vychovaly děti — pokud ten proces někdy končí —, máte některé strašné věci už za sebou. Pokud kromě toho jste stále atraktivní žena a máte čas na svůj život, lze Vám jen gratulovat. Vztah k mužům je osobní věc, problém ztracených generací bych do toho netahal. Pokud je Vám dnes přes čtyřicet, bylo Vám po revoluci v roce 1989 něco přes dvacet, takže nepatříte k žádné ztracené generaci. Nic ve zlém, ale patříte po desetiletích k první generaci, jež si mohla život konečně užít. Vést řeči o tom, jak najednou nastal tvrdý kapitalismus a podobně, nemá smysl. Začala lepší doba a od toho okamžiku žádné ztracené generace nejsou. Svůj boj si vedete sama za sebe.

 

Jsou ženy, které mají rády starší muže a popisují je jinak, než to děláte Vy. Popisujete je trochu jako takové ty pivní dědky, co je kdysi zobrazovali za socialismu v Dikobraze a dneska třeba kreslí pan Pivrnec. Někteří takoví jsou, jiní nikoli. Jsou muži, kteří po padesátce i dřív vypadají otřesně, jiní zase elegantně jako spolkový prezident (no tím nemyslím toho posledního, ale rozumíme si). Kdo hledá, najde.

 

Pokud Vám imponují mladí muži, není to nic, co by Vám někdo mohl vyčítat. Osobně bych Vás trochu varoval, protože do jejich vztahu k Vám se nejspíš snadno vloudí to, že on dostane hezkou ženu, jež je mu „vděčná“, ale nakonec se na ni vykašle a vrátí se k partnerce, která mu bude věkem přiměřená, přesněji řečeno, bude mladší. Řečeno natvrdo, až jemu bude třicet, Vám bude padesát nebo tak něco. Hádejte, co udělá.

 

Pokud si myslíte, že muž mladší než přítel Vaší dcery bude pro Vás „parťák do života“, tak Vám rovnou říkám, že nebude. Bude pro Vás jenom zajíček plyšáček na zpestření všedních dní, ale sloup a oporu života v něm nikdy nenajdete.

 

Krom jiného nemáme dost informací. Pokud máte už velké děti, nějak jste vynechala sdělení o tom, kde je jejich otec. Jste rozvedená? Žijete odděleně? Pokud ano, proč? Chcete se snad znovu vdávat? Vůbec jste neřekla, co vlastně chcete. Nedala jste nám k dispozici cíl, takže není možné hovořit o prostředcích. Z hlediska zdravého rozumu lze říci asi tolik: Pokud Vás lákají koloušci a zajíčkové, nechtějte po nich víc, než že to budou koloušci a zajíčkové. I kdybyste víc chtěla, oni to nezvládnou. Pokud chcete „parťáka“, najděte si muže své generace, jehož si předtím trochu proklepněte, jestli nemá nějaké kostlivce ve skříni. Berete to hodně podle věku, ale o to snad nejde. Pokud jde o muže, jsou tu prostě často staří dědci a mladí dědci. Tak se vyhněte dědkům všeho věku a pátrejte mezi mladými muži všeho věku.

 

Máte právo na hezký vztah, ale nikdo nemá povinnost Vám ho zařídit. Právo i povinnost jsou tady jenom na Vás. Užijte si to právo a splňte si tu povinnost. Ale zase jsou to docela hezké starosti, ne? Znám horší.

JAN JANDOUREK

 

Alex Doležalová Hrouzková, Jan Jandourek


Klíčová slova: rxrx, alexdolezalova, janjandourekDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,290
20,540
28,880
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější